Hakkımızda

Image

ORKON DENİZCİLİK

1999 yılından bugüne konteyner taşımacılığında 1000’i aşkın firmaya hizmet vermeye devam eden bir altyapının temelleri üzerine kurulmuş olan Orkon Denizcilik ve Dış Ticaret, değişen dünya dinamiklerinin ticari stratejilerde yarattığı etkilere paralellik içinde hareket ederek, müşterilerinin ihtiyaçlarını birebir karşılamaktadır.

Gerek limandan limana, gerekse kapıdan kapıya, denizyolu ve multimodal taşımacılık hizmetleri veren Orkon,

  • Depolama,
  • Depoda yük elleçleme (yükleme ve yük sabitleme (lashing)) hizmetleri
  • İkinci iskele, transit ve özet beyan işlemlerinin organizasyonu
  • Vagon ile nakliye
  • gibi, lojistik anlamda ihracatçıya ve ithalatçıya destek vermekte, aynı zamanda akreditif ve bankacılık konularında danışmanlık vererek, firmaların dış ticarette karşılaşabilecekleri sorunları önceden bertaraf ederek ihracatçı firmalara yardımcı olmaktadır.

    Armatörlerle kontrat bazında proje yüklemeleri yapılmasının yarattığı navlun avantajını küçük ölçekli ihracatçılara yansıtarak, firmaların dış ticaret potansiyellerini geliştirmelerinde rekabet kolaylığı sağlamakta ve ülkemize katma değer kazandırmaktadır.

    Rezervasyon aşamasından yükünüzün müşterinize teslim edilmesine kadar tam kontrollü ve bilgi akışlı çalışma prensibimizi göz önünde bulundurarak, hata ve ihmallerden doğabilecek işgücü ve finans kayıplarını düşünmeden, lojistik yükünüzü Orkon’a devredebilirsiniz.